Milyonlarca İngiliz düşen yaşam standartları ile karşı karşıya

Çalışmada, fikir kuruluşu İngiltere’deki 30 milyon insanoğlunun mevcut Parlamento 2024’te sona erene kadar makul yaşam standartlarını karşılayamayacağı sonucuna ulaştı.

Rapora bakılırsa, artan fiyatlar, enflasyonun altındaki kazanç artışları ve işsizlikte öngörülen artışlar, hanelerin yüzde 43’ünün kafi yiyecek yada yeni giysiler almak için ihtiyaç duyulan kaynaklardan yoksun kalmasına niçin olacak.

NEF’in hesaplamalarına bakılırsa, 2024 yılına kadar bekar ebeveynlerin neredeyse yüzde 90’ı ve çocuklu işçilerin yüzde 50’si asgari gelir standardının altına düşecek. Araştırmaya bakılırsa, averaj olarak, iyi bir yaşam standardı eşiğinin altına düşenler yılda 10.000 sterlin (12.422 dolar) tamamlanmamış olacak.

NEF ekonomisti Sam Tims, rapora ilişkin değerlendirmesinde “On senelik kesintiler, donmalar, sınırlar ve sistemler içinde gelişigüzel geçiş, Birleşik Krallık’ı hem küresel olarak gelişmiş ülkeler içinde hem de Birleşik Krallık tarihindeki en zayıf güvenlik ağlarından birine bıraktı. Milyonlarca aile esasen önlenebilir yoksunluk ve güçlük içinde yaşıyordu, sadece düşük gelirli ailelerin günlük deneyimi daha da çaresiz hale geliyor.” diye yazdı.

Resmi rakamlar, İngilizlerin yüzde 22’sinin şu anda yoksulluk sınırının altında yaşadığını, bu sebeple medyan hane gelirinin yüzde 60’ından daha azını geçindirdiklerini gösteriyor.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir