Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi!

Evde bakım aylığı ödemesiyle ilgili beklenen tarihe azca bir süre kala araştırmalar hız kazanmıştır. Bakıma gereksinim duyan hasta, engelli ya da yaşlı kişilerin bakımı için meydana getirilen ödemeler Aile ve Toplumsal hizmetler Bakanlığı tarafınca gerçekleştiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplumsal yardım ödemeleri için yeni bir açıklamada bulunmuş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiden beri devam eden engelli ve yaşlı aylıklarının ödemelerini de titizlikle sürdürüyoruz. Kasım ayında 1,3 milyon yaşlı ve engellimize 2,1 milyar lira ödedik, Aralık ayında da aynı miktar ödemeyi gerçekleştireceğiz.” dedi.

EVDE BAKIM MAAŞLARI YATTI MI?

Evde bakım maaşı için yatan iller sıralaması hemen hemen açıklanmadı. Yaşlı ve engelli bireylerin bakımı için meydana getirilen evde bakım maaşı ödemeleri ilden ile farklılık gösterse de her ay çoğu zaman 5-31 içinde hesaplara geçiyor. Aralık ayı ödemesinin de bu tarihler içinde olması umut ediliyor.  Son olarak evde bakım parası temmuz ayında 2706’dan 3340’a yükseltilmişti.

EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üstünden sorgulanıyor. TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi aracılığı ile giriş yapılmasının arkasından arama çubuğuna yazılan “Engelli Evde Bakım Ödeme Detayları Sorgulama” seçeneği ile oluşturulan sayfada maaş ödemesi hakkında detaylar sorgulanabiliyor. Engelli Evde Bakım Ödeme Detayları Sorgulama özelliği Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir