Aralık ayı SED ödemeleri 2022 hesaplara yattı mı, ne zaman yatacak?

ARALIK AYI SED YARDIMI NE ZAMAN ÖDENECEK?

2022 Aralık ayı SED ödeme zamanı ve takvimiyle ilgili hemen hemen bir izahat yapılmadı.

SED YARDIMI KİMLERE VERİLİR?

Toplumsal ve Ekonomik Destek hizmetinden yararlanabilmek için koşullar;

Haklarında bakım tedbiri sonucu verilerek toplumsal hizmet kurumlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi yada yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

Ekonomik yoksunluk sebebiyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri sonucu alınmaksızın toplumsal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi yada yakınları tarafınca bakılabilecek çocuklar.

Bakım önlem emin iken yaş sınırlarını tamamlamaları sebebiyle, toplumsal hizmet kuruluşlarından yada koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna yada eğitimlerine devam eden yada bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

Muhteşem bir yıkım, doğal afet, hastalık yada kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunmuş olduğu aile fertlerinin temel gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olanlar ile dirimsel çekince arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan yada vefat eden kişilerin evlatları.

Talepler, Toplumsal ve Ekonomik Destek Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında değerlendirilmekte ve araştırma sonucu uygun görülenler desteklenmektedir.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir